Virtuóz darabokkal, remek szólistákkal folytatódik a Farkas Ferenc-sorozat
A Farkas Ferenc-sorozat a Vörösmarty Színházban megrendezendő harmadik estjének műsorát Schubert népszerű zenekari darabja, a Rosemunde-nyitány indítja, amely egy 1823 végén született színpadi kísérőzene részlete.
Sajnos, a mester színpadi műveit nem kísérte siker: a Rosamunde-t (D. 797) például két napon belül levették a műsorról, bukását a silány librettó okozta – ám zenéjében Schubert legbájosabb dallamait találjuk.
Johannes Brahmsot egy életen át tartó, mély barátság fűzte a magyar származású nagy hegedűművészhez, Joachim Józsefhez – kapcsolatukat azonban 1880-ban egy magánéleti válság árnyékolta be: Joachim házasságának megromlásakor Brahms a feleség pártját fogta, s ennek következtében a hegedűs évekre megszakította vele a kapcsolatot.
A zeneszerző ezt a fájdalmasan hiányzó barátságot helyreállítandó komponálta meg 1887-ben a lélek mélyéről fakadó melódiákat megszólaltató a-moll kettősversenyét: művet ilyen nemes szándékkal keveset írtak a zene történetében! A rendkívül igényes szólószólamokat Kováts Péter hegedűművész, a veszprémi Mendelssohn Kamarazenekar Bartók-Pásztory díjas művészeti vezetője, valamint az Alba Regia Szimfonikus Zenekar szólamvezetője, Kárász András csellóművész szólaltatják meg.
A programot Mozart C-dúr „Linzi” szimfóniája zárja, amely 1783-ban egy utazás során megrendezett hangverseny céljaira készült, „viharos gyorsasággal”, reprezentatív, harsány zenekari tuttikkal, szellemes hangszereléssel. Az Alba Regia Szimfonikus Zenekar hangversenyét Cser Ádám, a Miskolci Nemzeti Színház zeneigazgatója dirigálja.
Közreműködik:
Kováts Péter Bartók-Pásztory-díjas hegedűművész
és
Kárász András csellóművész
Vezényel:
Cser Ádám
Műsor:
Schubert: Rosemunde-nyitány (D. 797)
Brahms: a-moll kettősverseny (op. 102)
Mozart: C-dúr „Linzi” szimfónia (KV 425)